Nahrávám...

Šneci v aspiku

"komedie černá jako bota"

Když vás nechají pohlídat rakev s mrtvým dědečkem, není to dočasně, ale napořád.
Co se může přihodit během jediného večera, když si myslíte, že se nic stát nemůže? Černá jednoaktová komedie si pohrává s tradičními divadelními klišé, aby je všechny postavila na hlavu.
Slovy Alfreda Hitchcocka: „Není hanba vyjít z klišé, hanba je, se k němu dopracovat.“
Konverzační commedia dell'arte Šneci v aspiku vám dokáže, že o mrtvých musíte mluvit jenom v dobrém.  

Účinkují: Sofia Zebeliyan, Věra Janebová, Petr Kubart, Ekaterina Saenko, Petr Holeček, Kamil Younis, Klára Raková Kašová a Oldřich Janeba.
Scénář a režie: Oldřich Janeba

Divadlo naoko Praha

Prvním představením souboru Naoko byla v roce 2017 adaptace povídky Carla Ewalda Pět velmocí. Uskutečnila se v divadelním sále kostela Sv. Anežky v Praze na Spořilově, kde 60 let na zpátek začínali svou divadelní pouť profesor Ivan Vyskočil a Jiří Suchý. Vybavení divadla se prakticky nezměnilo. Pět velmocí mělo premiéru 9. června 2017 během Noci kostelů a derniéru tentýž víkend 11. června. Nikdy později se už fraška Pět velmocí nehrála.

Během noci kostelů se divadlo Naoko potkalo na jednom jevišti se spolkem absolventů ZŠ Dědina, které vedla Věra Janebová a došlo ke spojení souborů pod hlavičkou Divadlo Naoko Praha. V březnu 2018 měla v divadle na Kampě premiéru Robotická žena a o rok později Vzpoura čarodějnic. Uměleckých vedoucím je od počátku spisovatel Oldřich Janeba.

Nejbližší termíny:

$('.cookie-consent-why-but').hide();