Nahrávám...

Šuškanda a šeptanda

"komediální aktovka vznikla úpravou divadelní inscenace pro 30 herců a 4 hudebníky"

Růža a Fanča mají svojí práci opravdu rády. Těší se do práce, mají tam čisto a mají svoje zákaznice. Jejich profesní život „hajzlbáby“ probíhá v klidu a radosti a Růža si pokojně v pracovním čase vede i svůj „vedlejšák“.  Občas do jejich zajetých pořádků vstoupí nečekaná návštěva, např. přátelé ze spolku AA - Anonymních alkoholiků nebo deratizér Olda, a to přesto, že tam mají čisto. Ovšem teprve ve chvíli, kdy se do vybroušené každodennosti zamíchá zástupkyně vedoucí, přestává pracovní pohoda. Ani tak nepodléhají děvčata panice. Drží se koštěte a svého pevného přesvědčení.
V těžké chvilce se Fanča obrací k moudrosti své babičky: „Překážky mě nemůžou zničit, každá překážka podlehne pevnému předsevzetí.

Šuškanda získala na přehlídce aktovek v Bystřici u Benešova v roce 2018 Cenu za životní optimismus, který přechází přes rampu.

Hrají: Libuška Kotoučková, Víťa Kotýnková, Helena Dvornická, Jarmila Šejnohová, Marie Syrová, Ivana Kášová, Vladimír Vrbka

Divadelní spolek Proměna

Vznikl v roce 2003 jako kulturní a tvůrčí projekt pro seniory, seniorské divadlo. Od svého vzniku zkoušíme na Praze 3 pod záštitou obecně prospěšné společnosti Remedium Praha. Naším cílem je pobavit diváka, aby odcházel z divadla s úsměvem, dobře naladěný. Jsme seniorské divadlo, proto chceme také ukázat, že v životě nezáleží jen na věku, ale na vitalitě, nadšení a osobních schopnostech. Přinášíme i témata k zamyšlení, ať vztahová nebo osobní. Na jeviště přicházíme s tím, že život nás baví a že i těžkosti v životě mají humornou stránku, dobré konce. Většina uváděných představení jsou autorská. V roce 2014 získala Proměna ocenění za výkony a schopnost přenést svěžest zralého věku na publikum v inscenaci Voď vás Pánbů. Proměna má v současnosti 2 režiséry a 16 herců.

Nejbližší termíny:

$('.cookie-consent-why-but').hide();