Nahrávám...
Facebook Instagram Youtube kanál divadla Lampion

Tisková konference k projektu Zavěšená vstupenka + super koncert!

Za účasti Divadla Polárka v Brně, Divadla Drak v Hradci Králové a Malého divadla v Českých Budějovicích bude nová sezóna odstartována tiskovou konferencí k projektu Zavěšená vstupenka. Po této konferenci budou následovat koncerty divadelních hudebních skupin – Žampión, Polaris a DOTmy.

Vstup zdarma, kapacita omezená, místo si lze rezervovat na emailové adrese pokladna@divadlokladno.cz nebo na telefonním čísle 312 242 732.

Projekt Zavěšená vstupenka

Již druhým rokem v Divadle Polárka úspěšně probíhá projekt Zavěšená vstupenka. Diváci mohou v rámci něj koupit o jednu vstupenku navíc a nechat ji zavěšenou ve foyer divadla. Díky každé z nich se potom může přijít na představení do Polárky podívat jedno dítě ze sociálně komplikovaných poměrů, které by se jinak do divadla nedostalo. Do tohoto projektu se od sezóny 2019/2020 zapojí i Divadlo Lampion.

Projekt je inspirován tradicí tzv. zavěšené kávy, která vznikla během druhé světové války v Itálii a postupně se rozšířila do celého světa. Cílem je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako jejich vrstevníci. Od října 2017, kdy byl projekt zahájen, již diváci Polárky nakoupili více než 90 vstupenek, další pak věnovalo přímo divadlo.

Pro děti, které se svými rodiči vstupenku zavěsí, může být tento projekt prvním setkáním s principy charity a anonymního obdarovávání potřebných. Na snadno představitelném příkladu si dítě může uvědomovat, že i kolem něj existuje neštěstí a chudoba, že nemusí jen pasivně přihlížet a že je v jeho moci dělat drobné radosti tam, kde to má smysl. Třeba přemluvit maminku, aby koupila jeden lístek navíc, aby se pak do modré sedačky mohlo posadit ještě jedno dítě.

Více informací na www.divadlopolarka.cz/zavesena-vstupenka.

Nejbližší termíny: