Nahrávám...

Pro více informací nebo v případě objednávky nás kontaktujte na:  marketavychova@divadlokladno.cz

Lektorské programy

Během celého roku nabízíme školním skupinám i jednotlivcům tyto programy: 

 • Divadelní workshopy po představení 
  Napomáhají reflektovat dětem shlédnutá představení. Vedou k hlubšímu pochopení tématu inscenace skrze zážitkové dramatické hry.  
 • Ladění na představení u titulů Myši patří do nebe a Malý strom 
  Někdy je třeba se na divadelní zážitek naladit, malý divák se pak bude lépe soustředit   a vstřebávat i ta nejkřehčí témata. 
 • Zážitková prohlídka divadla s loutkami i bez 
  Jaké jsou divadelní profese a co znamená foyer? Jaký je proces vzniku inscenace?  
  To vše se dozvíte v divadelním zákulisí.  
 • Divadelní ateliéry pro dvě věkové skupiny 
 • Zážitkové semináře pro pedagogy 
 • Letní příměstský divadelní tábor 
 • Off program: Noc divadel, Masopust, Noc s Andersenem, Mikulášská a jiné. 

Vaše přání a objednávky na:  marketavychova@divadlokladno.cz 

Informace k náplni jednotlivých workshopů a seminářů u divadelní lektorky: alzbeta.johanka@gmail.com 

Divadelní ateliér

Divadelní ateliér pro věkové skupiny 7– 10 let a 11 – 15 let

Od září se opět otevře divadelní ateliér pro dvě věkové kategorie pod vedením lektorky MgA. Alžběta Johanky Petrové.  Cílem společných lekcí bude poznávání sebe i druhých, rozvoj fantazie a tvořivosti skrze dramatické techniky a cvičení. Dále se více napojíte na inscenace, které se v divadle Lampion v současnosti hrají a budete mít možnost setkat se s herci a loutkami. Na konci školního roku společnou práci můžete doladit do jevištního tvaru a uvést na scéně divadla pro veřejnost.

Divadelní ateliér začíná od 16. září každé pondělí. Ateliér pro mladší skupinu bude probíhat v čase od 15:00 – 16:00 a pro starší skupinu od 16:25 do 17:55.

V případě zájmu vyplňte přihlášku na pokladně Divadla Lampion anebo si ji stáhněte z našeho webu a vyplněnou ji na pokladnu přineste nejpozději do 11. září. Počet dětí ve skupině je omezen, rozhoduje tedy pořadí přihlášených.

Na vaše dotazy ráda odpoví divadelní lektorka Alžběta J. Petrová novotna.eliz@seznam.cz.

Medailonek lektorky

Alžběta J. Petrová vystudovala divadelní dramaturgii a audiovizuální tvorbu v Opavě. Pracovala jako režisérka, dramaturgyně a pedagožka. Vydala dvě básnické sbírky Zastaveni (Klenov) a Rodiště (Dobrý důvod). V současnosti chystá dětskou knihu V břiše v nakladatelství Meander. Působí jako divadelní lektorka a metodička v Divadle Paměti národa a občas si zahraje v ojedinělém souboru Společnosti doktora Krásy v Divadle V Celetné.

Příměstský divadelní tábor

Tábor je plně obsazen!

Divadlo Lampion pořádá letos příměstský divadelní tábor na téma, které odráží i následující divadelní sezónu.

Chceš si zažít intenzivní tvůrčí proces, vyzkoušet herecké techniky nebo si prostě jen tak hrát a poznat nové kamarády? Možná toužíš zkusit si stát na divadelních prknech, ale chybí ti k tomu odvaha. Nebo je doma o prázdninách nuda a ty nevíš do čeho bys píchnul. Přihlas se a my tě vezmeme do hry. Pozor kapacita je omezena na 15 dětí.  Rozhoduje tedy pořadí přihlášených!

Tábor je určen pro děti od 10 do 14 let. Bude probíhat 22. – 26. července v prostorách Divadla Lampion a v jeho blízkém okolí, a to denně od 9:00 do 17:00. Oběd a svačiny zajištěny.

Těšit se na Vás bude divadelní lektorka Lampionu MgA. Alžběta Johanka Petrová a studentka Pražské herecké konzervatoře Johana Kasperová.

Přihláška ke stažení

Vyplněnou přihlašku můžete zaslat na email marketa.vychova@divadlokladno.cz nebo ji přinést na pokladnu Divadla Lampion.

Své dotazy zasílejte na marketa.vychova@divadlokladno.cz.

$('.cookie-consent-why-but').hide();